Zano nas śledzi

Jako, że tematyka ujęć z powietrza jest ostatnio na topie to warto poczytać coś o nowym projekcie, który pojawi się w sklepach już w lipcu. Zapraszam!

Zano – przenieś swoje samojebki w nowy wymiar. Tak reklamuje się jeden z bardziej przełomowych produktów w fotografii powietrznej. Jest to mini quadrocopter, który mieści się w dłoni. Dodatkowo dzięki sensorom podczerwieni, które działają niezależnie jest na tyle „inteligentny” aby latać, utrzymać pozycję i omijać przeszkody samemu.

Poprzez połączenie z telefonem (iOS lub Android) możemy wydawać mu polecenia – zmieniać wysokość lotu, obracać lub zmieniać tryby.

773a6d6660157c29830ca671d86f6267_original

Poza trybem „Free flight” oraz „Capture” mamy innowacyjny tryb „Follow me”. Gdy go włączymy Zano zapamięta odległość jaka dzieli go od użytkownika i będzie w tej odległości podążał za nim omijając po drodze wszystkie przeszkody.

Z innych ciekawych funkcji mamy:
– zdjęcia panoramiczne
– rozpoznawanie twarzy
– praca z kilkoma Zano jednocześnie

b3d362eb4fec4a06c8891b43b66c1554_original

Podsumowując Zano lata, utrzymuje pozycję, omija przeszkody, przekazuje obraz z kamery na smartphona, nagrywa filmy oraz robi zdjęcia (kamera 5mpx) a waży przy tym 55 gramów.

Zapowiada się przełom w tej dziedzinie. Wreszcie ktoś zebrał wszystko do jednego worka i zrobił autnomicznego drona, który zmieni oblicze fotografii powietrznej.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s