DIY Suction Cup dla GoPro i nie tylko

Udało się. Po długim czajeniu się i zbieraniu wreszcię się udało. Domowej roboty uchwyt z przyssawką jest gotowy. Cały koszt jest śmieszny bo około 21zł. Biorąc pod uwagę ceny podróbek, które zaczynają się od 50zł jest to nie tylko rozsądna opcja, ale bardziej pewna.

Co potrzebujemy?

1) Przyssawka do szyb – pojedyncza – do 40kg – zakupiona w Bricommanie za 18zł – http://www.bricoman.pl/pl/product/36879

przyssawka-do-szyb-pojedyncza-40-kg-407183

2) Śruba oraz nakrętka 1/4 cala, tzw. gwint fotograficzny. Zakupione na allegro w cenie 1,50zł za śrubę i 1,50zł za nakrętkę.

Link do allegro: http://allegro.pl/show_item.php?item=3451871905

Co robimy?

Prosta sprawa. Wiercimy dziurę w uchwycie. Wkładamy śrubę, dajemy podkładkę, nakręcamy nakrętkę i jazda. Przyssawka prawie gotowa. Pozostaje kwestia kontry dla wkręcanego uchwytu. Może być kolejna nakrętka. My mieliśmy kontrę z jakiegoś taniego i słabego uchwytu, który Marcin dostał za worek kartofli. Linka to oczywiście konieczność. Lubimy nasz sprzęt.

Jak to wyszło?

Śmiesznie.

20130816_133049

20130816_133056

Jak to działa z GoPro?

Ano tak!

Po próbnych jazdach stwierdzamy, że jest nieźle. Prędkość 120km/h wytrzymuje bez większych problemów ze stabilizacją. Szyby trzyma się jak trzeba. Do lekko zakurzonego auta też dało radę. Gorzej jest gdy mamy np. VW Garbusa i same wypukłości karoserii. Wtedy zamocowanie do maski lub dachu może być problemem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s