Inwestycje na sezon 2013/14

Jak co roku powraca temat inwestycji w infrastrukturę narciarską w polskich górach. Ten rok jest wyjątkowy nie tylko ze względu na sprzedaż PKL. Mamy inwestycję w Szczyrku, który już dawno był przez narciarzy uznany za martwy. Stare wyciągi znające czasy PRL i słaba infrastruktura towarzysząca odstraszała klientów.

skrzyczneDzisiaj wiemy, że będzie nowa 4-osobowa podgrzewana kanapa z osłoną przeciwwiatrową z Jaworzyny na Skrzyczne, czyli od połowy na samą górę. Przepustowość ma się zwiększyć z 1200os./h na 2400os./h.  Z jednej strony jest radość, że wreszcie coś się dzieje, z drugiej strony jest to bardzo mało jak na możliwości tej góry. Ma to być gotowe na grudzień 2013. Jeżeli ich zima nie zaskoczy.
Nieznane są natomiast zamiary Polskich Kolei Górskich, które kupiły Polskie Koleje Linowe a wraz z nimi KL Kasprowy Wierch. Czy zrobią coś ze starym wyciągiem na Goryczkowej? Tego nie wiemy.
Po słowackiej stronie Tatr nie próżnują. Tatry Mountain Resort ogłosiło budowę 15-osobowej gondoli i nowych tras w Tatrzańskiej Łomnicy oraz nowej 6-osobowej kanapy w Jasnej na Chopoku. Betonują swoje Tatry pełną parą. To się nazywa rozmach.
Poza tym jak ktoś miał kasę to mógł sobie kupić ośrodek narciarski. Małe Ciche było na sprzedaż za 860 000PLN. Ofert kupna nie było, ale może znowu wystawią stacje na allegro.
Na sprzedaż jest także Duży Rachowiec w Beskidzie Żywieckim – tutaj link.
Co z tego wszystkiego wyjdzie? Pożyjemy, zobaczymy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s