Uchwytowy boom!

Kamer podobnych do GoPro jest na rynku coraz więcej. Mamy ciekawego Drifta z trybem ghost. Jest znany na świecie ale niedoceniony w Polsce – Contour. Poza tym Sony miesza swoim Action Cam`em. Jest w czym wybierać i przebierać. Ból głowy przy podejmowaniu decyzji w zakupie gwarantowany. Wraz z kamerami rośnie także liczba akcesoriów. Poza podstawowymi i dedykowanymi do GoPro Head Strap`ami (przy okazji: mieliśmy dwa – jeden połamaliśmy a drugi na chwile obecną zaginął w akcji) czy Chesty Mount`ami jest wiele innych firm, które produkują własne rozwiązania. Na przykład GoPole ze swoim Bobber`em czy Granade Grip`em. Poza tym jest Xsories i ich Ushot, którego używamy osobiście. Użytkownicy wzorując się na tych firmach robią także własne mocowania. Dlatego później pojawiają się także perełki, które swoją innowacyjnością trochę odstraszają, ale również intrygują. Przedstawiamy dwa, według nas ciekawe, rozwiązania.

GoWing

Zupełna nowość. Trudno coś o niej napisać bo w internecie jest tylko jeden film z udziałem GoWing. Jest to nic innego jak bardzo długi monopod zakończony latawcem. Niezły bajer. Ujęcia z lotu ptaka będą na pewno niezwykłe. Jedynym problemem może być ograniczenie w miejscach zastosowania. Na śniegu nie wlecisz z tym czymś przymocowanym do pasa w las. Odpada zatem freeride`owe latanie między drzewami. Ciekawy efekt może dać przymocowanie do rowerzysty. Ale tutaj w momencie zatrzymania mamy od razu glebę na twardą powierzchnię a nie na miękki śnieg. A przypominam, że nie wszystkie obecne na rynku kamery mają obudowy jak GoPro. Pomysł fajny. Jakoś na tygodniu będzie wchodził na Kickstartera. Życzę im udanych lotów.

Flex Shot

Innowacyjnością Flex Shot`a jest jego prostota. Jego podstawa zrobiona jest z jakiegoś modelowalnego materiału. Przez zmianę jego kształtu można ustawić urządzenie do niego zamocowane bez ryzyka że owe urządzenie się przewróci. Targetem są telefony, tablety i aparaty cyfrowe, ale myślę, że wśród użytkowników GoPro znajdzie się spora liczba fanów, która doceni ten projekt. Na Kickstarterze zebrali już 12tys.$ a potrzebują 50tys.$. Oby im się udało.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s