Pogodynka

Wreszcie idzie zima i robi już niezłą zadymę w Europie. Dzisiaj przedstawię trochę faktów pogodowych. W takim razie ja nazywam się Tomasz Zubilewicz i zapraszam na moją prognozę pogody.

Dwa dni temu pisałem o zapowiadanym ataku zimy w Czechach, który właśnie w tej chwili trwa. Na tych kamerach (1, 2, 3) widać, że północne Czechy przy granicy z Niemcami są zasypane. 30cm w ciągu nocy to niezły wynik, poza tym ciągle pada, temperatura spadła poniżej zera, więc jest szansa, że śnieg się utrzyma. Pół Europy liże rany po pierwszym śniegu a Rosjanie czekają na kolejny atak. W Moskwie spodziewają się mega opadów (około 50cm).

Prognozy dla Polski są zadowalające. W weekend śnieg ma padać na północnym-zachodzie a później ta fala opadów ma przejść przez Polskę centralną i zahaczyć o Sudety. Mam nadzieję, że dotrze do Beskidów. Oby nie było jak w poprzednich latach. Gdy wyjeżdzamy na narty to więcej śniegu jest w Warszawie niż w samym miejscu docelowym. Wyjątkiem jest Szpidlerowy. Żegnam państwa i życzę miłego dnia.

PS. Zimo nap$%#^&j!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s